جزئیات
تاریخ ایجاد: 1395/5/17 تعداد بازدید: 735 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: Azarnia
هر اونس ۱۳۳۵ دلار

افت هفتگی طلا با فشار آمار اشتغال آمریکا؛

هر اونس ۱۳۳۵ دلار

Gold_Bars.jpgپس از انتشار آمار اشتغال آمریکا که نشان از افزایش فراتر از انتظار در ماه جولای داد و با افت ۱.۶ درصدی طلا در روز جمعه، این فلز گرانبها با افت هفتگی مواجه شد.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، بر اساس آمار وزارت کار ایالات متحده، میزان اشتغال بخش غیرکشاورزی آمریکا در ماه گذشته ۲۵۵ هزار شغل افزایش داشت، در حالی که میزان استخدام نیز در ماه ژوئن با رشد ۲۹۲ هزار شغلی مواجه شد.

در پایان هفته هر اونس طلا با افتی ۱.۱ درصدی نسبت به هفته گذشته یکهزار و ۳۳۵ دلار و ۴۰ سنت معامله شد. مایک سوه، تحلیلگر دویچه بانک اعلام کرد سرمایه‌گذاران حرکت بازده ۱۰ ساله واقعی را رصد خواهند کرد. این بانک انتظار دارد که نرخ بهره در سال جاری تنها یک‌بار افزایش یابد.

 پس از انتشار این آمار، بازده اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله آمریکا به ۱.۵۴۹ درصد رسید. طلا به شدت نسبت به افزایش نرخ بهره حساس است، چرا که هزینه‌های نگهداری این فلز گرانبها را افزایش داده در حالی که موجب تقویت دلار می‌شود.

 پس از انتشار آمار اشتغال، دلار در برابر سبد شش ارز اصلی رشدی ۰.۵ درصدی را به ثبت رساند. اقتصاددانان مورد بررسی رویترز پیش‌بینی کرده بودند که میزان اشتغال در ماه جولای ۱۸۰ هزار شغل افزایش یابد و نرخ بیکاری نیز با افتی ۰.۱ درصدی به ۴.۸ درصد برسد.

پس از اینکه بانک مرکزی انگلستان نرخ بهره را به نزدیک صفر کاهش داد، طلا اندکی رشد کرد، اما با انتشار آمار اشتغال آمریکا این فلز زرد روندی نزولی به خود گرفت.

در ششم جولای، طلا به دلیل افزایش تقاضای سرمایه‌گذاران به بالاترین سطح ۲ سال اخیر خود رسیده بود. سوه اعلام کرد: «با این روند،‌ برای فدرال‌رزرو سخت خواهد بود تا بدون اثرگذاری منفی روی اقتصاد تغییری در سیاست پولی خود ایجاد کند.»

 فروش طلا در بازار فیزیکی آسیا در این هفته با آشفتگی مواجه شده است اما انتظار می‌رود با توجه به نزدیک شدن فصل‌ جشن در هند و چین‌، تقاضای طلا افزایش پیدا کند.

دارایی‌ها در SPDR، بزرگترین صندوق معاملاتی طلا در روز پنجشنبه با رشدی ۰.۳۷ درصدی به ۹۷۳.۲۱ تن رسید.

در میان فلزات گرانبهای دیگر پالادیوم با افتی ۱ درصدی نسبت به هفته گذشته ۶۹۹ دلار و ۴۰ سنت معامله شد تا نخستین افت هفتگی خود را پس از ثبت شش هفته رشد تجربه کند. در پایان هفته، هر اونس پلاتین یکهزار و ۱۴۷ دلارو ۹۵ سنت و هر اونس نقره ۱۹ دلار و ۸۹ سنت معامله شد.

منبع: اقتصادنیوز به نقل از رویترز


print
  نظرات