جزئیات
تاریخ ایجاد: 1395/9/24 تعداد بازدید: 915 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: Azarnia
رشد ۴۰ درصدی حجم معاملات آتی سکه

روز گذشته در بورس کالا به ثبت رسید؛

رشد ۴۰ درصدی حجم معاملات آتی سکه

867559190955633.jpg
حجم معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران روز گذشته به ۵ هزار و ۷۳۶ قرارداد و ارزش آن به ۶۸۵ میلیارد ریال رسید که رشد ۴۰ درصدی را نسبت به معاملات روز یکشنبه تجربه کرد، چرا که حجم معاملات طی این روز به ۳ هزار و ۴۰۳ قرارداد رسیده بود.

به گزارش« پایگاه خبری بورس کالای ایران»، به دنبال ادامه روند صعودی ارزش دلار قیمت طلا در آغاز مبادلات دوشنبه در بازارهای جهانی همچنان با کاهش روبرو شد و به کمتر از ۱۱۶۰ دلار رسید که این موضوع کاهش بهای آتی سکه در بورس کالای ایران را به دنبال داشت.

بر این اساس طی معاملات این روز هر پنج سررسید بازار آتی با روند کاهشی رو به رو شد، به طوری که سکه تحویل دی ماه با کاهش ۰/۱درصدی به قیمت یک میلیون ۱۳۷ هزار تومان رسید. از سویی قرارداد تحویل اسفند نیز با قیمت یک میلیون و ۱۵۲ هزار تومان معامله شد و ۰/۱۵ درصد افت داشت. این در شرایطی است که سکه تحویل اردیبهشت سال آتی با کاهش قیمت ۰/۱۳ درصدی با نرخ یک میلیون و ۱۶۷هزار تومان به فروش رسید. همچنین سررسید تیر سال آینده با نرخ یک میلیون و ۱۸۳هزار تومان معامله شد و افت ۱۹/۰ درصدی را نسبت به آخرین معامله تجربه کرد. در پایان نیز سر رسید شهریور ماه با کاهش۰/۱۷درصدی با قیمت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد.

هم مسیری سکه نقدی و دلار

روز دوشنبه سکه تمام بهار آزادی همسو با رشد قیمت دلار حرکت کرد و با هزار تومان افزایش به قیمت یک میلیون و ۱۳۷ هزار تومان رسید. به این ترتیب، در سومین روز هفته فلز گرانبهای داخلی از افت بهای اونس در بازارهای جهانی متاثر نشد. به گفته فعالان، معامله‌گران سکه در انتظار جلسه فدرال رزرو و مشاهده حرکت اونس پس از انتشار نتایج این جلسه هستند.

بازار گواهی سپرده سکه طلا

همچنین حجم معاملات گواهی سپرده سکه طلا در بورس کالای ایران طی معاملات امروز به ۲۰ سکه به ارزش ۲۲۷میلیون ریال رسید.print
  نظرات