جزئیات
تاریخ ایجاد: 1395/10/28 تعداد بازدید: 876 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: Azarnia
سکه تغییر مسیر داد

بررسی معاملات روز گذشته بازار نقدی و آتی؛

سکه تغییر مسیر داد

سکهحجم معاملات آتی سکه طی در بورس کالای ایران طی روز گذشته به ۲۷هزار و ۸۳۷ قرارداد رسید، این در حالی است که بهای سکه در بازار نقدی و آتی نیز پس از چند روز نزولی به مدار رشد بازگشت.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، اونس طلا سومین هفته ژانویه ۲۰۱۷ را با مقاومت مقابل رشد دلار آغاز کرد. البته در ابتدای معاملات روی کانال ۱۲۰۰ دلار نوسان کرد و تا بهای ۱۲۰۹ دلار بالا رفت. شاخص دلار نیز که هفته گذشته تحت‌فشار قرار گرفته بود، صبح دوشنبه تقویت شد. بر همین اساس بهای سکه در بازار نقدی و آتی بورس کالای ایران نیز با رشد قیمت رو به رو شدند.

به این ترتیب سکه تمام بهار آزادی، سومین روز هفته را با رشد قیمت پشت‌سر گذاشت و به قیمت یک میلیون و ۱۵۵ هزار تومان رسید. در همین حال هر قطعه نیم سکه بهار آزادی به قیمت ۶۰۲ هزار تومان فروش رفت.  ربع سکه نیز با قیمت ۳۲۰ هزار تومان معامله شد. همچنین سکه گرمی هم دیروز در بازار آزاد با قیمت ۲۰۵ هزار تومان به فروش رسید.

همچنین قیمت سکه در معاملات آتی بورس کالای ایران در هر ۵ سررسید روند صعودی را تجربه کرد، به طوری که براساس آمار معاملات ، سکه تحویل اسفند ماه با ثبت قیمت یک میلیون و ۲۲۹ هزار تومان، رشد ۱/۱۵ درصدی را تجربه کرد،این در شرایطی است که قرارداد تحویل اردیبهشت ۹۶ نیز با قیمت یک میلیون و ۲۶۶ هزار تومان افزایش ۰/۹۴درصدی را به ثبت رساند. از سویی سکه تحویل تیر سال آتی با نرخ یک میلیون و ۳۰۹ هزار تومان به فروش رسید و با رشد ۱/۲ درصدی همراه شد. همچنین سررسید شهریور ماه سال آینده با نرخ یک میلیون و ۳۴۲ هزار تومان معامله و افزایش ۱/۲۵ درصدی را تجربه کرد و در پایان نیز سررسید آبان سال ۹۶ با قیمت یک میلیون و ۳۸۱ هزار تومان معامله شد و رشد ۱/۶۵درصدی را به ثبت رساند.


print
  نظرات