جزئیات
تاریخ ایجاد: 1397/1/19 تعداد بازدید: 303 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: Azarnia
قیمت طلا رشد کرد

طلا

قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی به دنبال پیشنهاد رییس جمهور آمریکا برای وضع تعرفه های جدید برای واردات کالاهای چینی که خطر وقوع جنگ تجاری میان دو کشور را تشدید کرد، افزایش یافت.

به گزارش «کالاخبر»، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۳۳۰.۱۸ دلار رسید. در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۳۳۳.۵۰ دلار رسید.

طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون ۰.۵ درصد رشد قیمت داشته است. این فلز زرد روز پنج شنبه پس از اینکه آمریکا و چین برای مذاکره به منظور حل اختلافات تجاری ابراز تمایل کرده بودند، به ۱۳۲۲.۴۰ دلار سقوط کرده بود که پایینترین قیمت یک هفته اخیر بود.

با این همه ترامپ روز پنج شنبه گفت به مقامات تجاری آمریکا دستور داده است تعرفه‌های جدیدی برای واردات کالاهای چینی را مورد بررسی قرار دهند.

معاملات سهام آمریکا روز جمعه سقوط کرد و ین در برابر دلار افزایش یافت و طلا که در شرایط ابهامات سیاسی و اقتصادی به سرمایه‌گذاری مطمئن تبدیل می شود، از این وضعیت سود برد.

بر اساس گزارش رویترز، موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز پنج شنبه ۰.۲۴ درصد رشد کرد و به ۸۵۴.۰۹ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۲ درصد رشد کرد و به ۱۶.۳۸ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۹۱۱ دلار معامله شد و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ثابت بود و در ۹۰۵.۴۰ دلار قرار گرفت.

منبع: ایسنا

print
  نظرات