جزئیات
تاریخ ایجاد: 1397/5/13 تعداد بازدید: 177 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: Azarnia
بازار فولاد به تعادل می رسد/ نقش محوری بورس کالا در تنظیم بازار

سرقینی

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت : براساس تدابیر اتخاذ شده، عرضه تولیدات فولادی در بورس کالا موجب افت قیمت در بازار آزاد و در نتیجه مانع از سفته بازی در این بخش می شود.

به گزارش «کالاخبر»، جعفر سرقینی در گفت وگو با ایرنا اضافه کرد: تنظیم و ابلاغ دستورالعمل جدید مربوط به محصولات فولادی، اقدام جدی برای کنترل بازار فولاد است و به متعادل سازی قیمت ها منجر می شود.

کارگروه تنظیم بازار با محوریت ایجاد ثبات و آرامش در بازار محصولات فولادی ۱۹ تیرماه امسال تشکیل جلسه داد و براساس آن اولویت تامین نیاز داخلی بر صادرات و حفظ ارزش افزود تبدیل محصولات فولادی در سقف ظرفیت های نصب شده و صادرات آنها پس از فراوری را مصوب ساخت.

وی اظهار داشت: همچنین الزام عرضه کنندگان نسبت به عرضه مستمر و مکفی (برمبنای کف عرضه) در هر مرحله به صورت میانگن هفتگی در تالار اصلی از دیگر مفاد این کارگروه است.

سرقینی در این رابطه افزود: فعال سازی بورس کالا برای عرضه محصولات فولادی موجب می شود تا بین قیمت بازار آزاد و بورس تفاوت زیادی ایجاد نشود.

وی خاطرنشان کرد: اکنون قیمت ها در بازار آزاد محصولات فولادی ۵۰ درصد بالاتر از نرخ های بورس است و انتظار می رود با عرضه مستمر و کافی برمبنای دستورالعمل کارگروه یاد شده، نرخ های بازار آزاد و بورس کالا به یکدیگر نزدیک شود.

print
  نظرات