جزئیات
تاریخ ایجاد: 1399/7/21 تعداد بازدید: 14 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: Azarnia
طلای فیزیکی از معاملات آتی سبقت گرفت

شمش طلا

در حالی که ارزش دلار اندکی تقویت شده و مذاکرات بر سر بسته محرک مالی جدید دولت آمریکا با اختلاف مواجه شده است، قیمت طلا روز دوشنبه شاهد کاهش بود. اما طی هفته گذشته برای اولین بار از اواسط ماه آگوست، طلای فیزیکی در بازار گران تر از طلای کاغذی به فروش رسید.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری تسنیم، این در حالی است که قیمت فلز زرد اوایل امروز به بالاترین رقم ۳ هفته اخیر رسیده بود.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۸ درصد کاهش به ۱۹۲۶ دلار و ۹۴ سنت رسید. اوایل امروز قیمت طلا به بالاترین رقم از ۲۱ سپتامبر یعنی ۱۹۳۲ دلار و ۹۶ سنت رسیده بود.

قیمت طلا در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۳۴ درصد رشد به ۱۹۳۲ دلار و ۷۰ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز با ۰.۱ درصد رشد مواجه بود و سبب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

دولت ترامپ روز یکشنبه از کنگره خواست تا از محل اعتبار باقی مانده از یک برنامه اعطای وام به کسب و کارهای کوچک، یک بسته محرک مالی کوچک را به تصویب برساند. این پیشنهاد در حالی ارائه شده که مذاکرات بر سر یک بسته مالی جامع تر با مقاومت روبرو شده است.

ترامپ دیروز گفت، بیماری کرونایش به طور کامل بهبود یافته و دیگر ناقل ویروس به دیگران نیست.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس به امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه گفته انگلیس همه راه های ممکن برای انعقاد یک توافق تجاری با اتحادیه اروپا را بررسی خواهد کرد، اما باید طی روزهای آینده، پیشرفت هایی در برطرف کردن موانع کلیدی میان طرفین به دست آید.

هفته گذشته برای اولین بار از اواسط ماه آگوست، طلای فیزیکی در بازار گرانتر از طلای کاغذی به فروش رسید. در آستانه جشنواره های سنتی، تقاضا برای خرید طلا در هند افزایش یافته است.

print
  نظرات