جزئیات
تاریخ ایجاد: 1399/7/21 تعداد بازدید: 14 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: Azarnia
کاهش قیمت نفت برای دومین جلسه متوالی

نفت

در حالی که تولیدکنندگان آمریکایی پس از پشت سر گذاشتن طوفان دلتا شروع به از سرگیری تولید خود کرده اند و در حالی که اعتصاب کارکنان صنعت نفت نروژ خاتمه یافته است، قیمت نفت امروز برای دومین جلسه متوالی شاهد کاهش بود.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری تسنیم، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۵ سنت معادل ۰.۸۲ درصد کاهش به ۴۲ دلار و ۵۰ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۳۳ سنت معادل ۰/۸۱ درصد کاهش به ۴۰ دلار و ۲۷ سنت رسید.

بر اساس گزارش رویترز، هفته گذشته قیمت نفت شاهد افزایش بیش از ۹ درصدی بود که بیشترین رشد هفتگی برای نفت برنت از ماه ژوئن به شمار می رفت. اما روز جمعه و پس از آنکه شرکت های نفتی نروژ به توافقی برای پایان دادن به اعتصابات دست یافتند قیمت نفت رو به کاهش گذاشت.

مایکل مک کارتی، تحلیلگر بازار نفت در موسسه سی ام سی مارکتس در سیدنی گفت: «نگرانی ها از کاهش عرضه سبب شد تا در هفته گذشته قیمت نفت برنت و نفت وست تگزاس اینترمدییت شاهد رشد خوبی باشد. با توجه به اینکه فصل طوفان های گرمسیری در آمریکا تازه شروع شده، احتمال اینکه قیمت ها بالا بماند وجود دارد.»

در آمریکا، روز یکشنبه از قدرت طوفان دلتا که بزرگترین ضربه ۱۵ سال اخیر را به فعالیت های تولید انرژی فراساحلی در خلیج مکزیک وارد کرده کاسته شد.

کارگران روز یکشنبه به سکوهای حفاری باز گشتند در حالی که شرکت توتال فعالیت پالایشگاه ۲۲۵ هزار بشکه خود در تگزاس را از سر گرفت. اما پس از قطع برق به دلیل وقوع طوفان، فعالیت خط لوله کولونیال، بزرگترین خط لوله انتقال فرآورده های نفتی در آمریکا متوقف شده است.


print
  نظرات